Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Friday, May 25, 2018
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Druki do sprawozdania finansowego
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej
24 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Niedrzwicy Kościelnej i Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się pierwszy Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Lublinie. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn z poszczególnych oddziałów gminnych i miejskich ZNP. Turniej rozegrany został w II grupach, a zwycięzcami zostali: I miejsce - drużyna z Jastkowa,II miejsce - drużyna z Niedrzwicy Dużej I, III miejsce - drużyna z Bełżyc, IV miejsce - drużyna z Bychawy. Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Stec, natomiast nagrody dla uczestników ufundowali:Urząd Gminy Niedrzwica Duża i Starostwo Powiatowe.Turniej swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Niedrzwica Duża i wicedyrektorzy szkół.Obecni byli także wiceprezesi Oddziału Powiatowego ZNP oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. Goście otrzymali skromne upominki okolicznościowe. Zobacz zdjęcia tutaj.
Debata edukacyjna w Okręgu Lubelskim ZNP
5 marca, Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP zorganizował debatę edukacyjną poświęconą Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej (..) o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, którą przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, działający pod patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Inicjatywa zakłada:objęcie wychowania przedszkolnego subwencją oświatową – prowadzenie publicznych przedszkoli, w tym wynagradzanie zatrudnionych w nich pracowników finansowane z budżetu państwa,upowszechnienie wychowania przedszkolnego dzieci 3- i 4-letnich, objęcie obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym dzieci 5 -letnich oraz obniżenie wieku obowiązku szkolnego do lat 6.
W debacie, prowadzonej przez Kol. Celinę Stasiak - Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, udział wzięli Prezesi Oddziałów ZNP naszego Okręgu , Ognisk ZNP Miasta Lublina oraz Ognisk Oddziału Powiatowego ZNP w Lublinie, jak również Przewodnicząca Okręgowej Sekcji Wychowania Przedszkolnego Kol. Joanna Osip. Ożywioną dyskusję wzbogaciły głosy zaproszonych gości w osobach Posłów na Sejm RP: Pani Izabelli Sierakowskiej, Pana Tadeusza Sławeckiego i Pana Lecha Sprawki, Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pana Marka Błaszczaka, przedstawicieli samorządów lokalnych: Pana Pawła Augustynka - Przewodniczącego Rady Gminy Horodło i Pana Piotra Burka - Zastępcy Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.
Akcja ZNP zbierania podpisów obywateli popierających Inicjatywę Obywatelską trwa do końca marca b.r.
Wyjaśnienia dotyczące zasad przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejszą emeryturę na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela
W związku z licznymi pytaniami napływającymi do ZG ZNP dotyczącymi wcześniejszej emerytury na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela przedstawiamy poniższe wyjaśnienia:

Możliwość skorzystania z prawa do wcześniejszej emerytury na podstawie Karty Nauczyciela została przesunięta do 31 grudnia 2008 r.
Zgodnie z art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela, aby przejść na emeryturę tzn. uzyskać pozytywną decyzję emerytalną z ZUS (wyliczoną wysokość świadczenia emerytalnego) konieczne jest posiadanie trzydziestoletniego okresu zatrudnienia, w tym 20 lat pracy w szczególnym charakterze i rozwiązanie stosunku pracy na swój wniosek.
ciąg dalszy w czytaj więcej
IX BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ NAUCZYCIELI
Uroczysty wernisaż IX BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ NAUCZYCIELI odbył się 22 lutego 2008 r. o godz. 12.00 w "Galerii na Poddaszu" Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11.

Honorowym Patronatem imprezę objęli:
Pani Genowefa Tokarska - Wojewoda Lubelski
Pan Adam Wasilewski - Prezydent Miasta Lublin
Kol. Sławomir Broniarz - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego .


Komisja Konkursowa przyznała 9 nagród, które otrzymali:
Pan Marek Andała z Żyrzyna, Pani Teresa Berendt-Klechamer ze Skąpego, Pani Justyna Kryszpin -Żmuda z Łomży, Pani Anna Ksykiewicz z Radomia, Pan Zbigbniew Małecki z Częstochowy, Pan Dariusz Piekut ze Skierbieszowa, Pani Małgorzata Świstak z Lublina, Pani Małgorzata Bartel z Jabłonnej, Pan Mariusz Stryjecki z Lublina oraz 7 wyróżnień dla: Pani Danuty Rybskiej ze Słupska, Pani Anny Woś z Tomaszowa Lubelskiego, Pani Renaty Owczaruk z Piszczaca, Pani Anny Asyngier-Kozieł z Lublina, Pani Kamili Śpiewla-Kasperek z Lublina i Pana Mirosława Pilarza z Rybnika.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Ciąg dalszy w czytaj więcej...
PORADNICTWO PRAWNE W OKRĘGU LUBELSKIM ZNP
OKRĘG
Porady prawne udzielane są wyłącznie członkom ZNP za okazaniem aktualnej legitymacji związkowej, w siedzibie
Zarządu Okręgu Lubelskiego, ul Akademicka 4, 20-033 Lublin
przez doradcę prawnego Marka Kasperka w poniedziałki w godz. 9.00-16.00
i wtorki w godz. 8.00-16.00

Poradnictwo prawne prowadzone jest także w Oddziałach Powiatowych ZNP, na takich samych zasadach, jak w Okręgu Lubelskim. Szczegółowe informacje w czytaj więcej
Okręgowe obchody 50-lecia Krajowej Sekcji Emerytów i Rencistów
Jubileusz 50-lecia powstania Krajowej Sekcji Emerytów i Rencistów (KSEiR) był bardzo uroczyście obchodzony w naszym Okręgu w dniu 24 stycznia b.r. w Sanatorium Uzdrowiskowym ZNP w Nałęczowie. Organizatorem uroczystości był Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP wraz z Okręgową Sekcją Emerytów i Rencistów. Gościliśmy w tym dniu Kol. Jarosława Czarnowskiego - Wiceprezesa ZG ZNP, Kol. Teresę Janiszewską - Przewodniczącą KSEiR, członków Zarządu Okręgu Lubelskiego, Członków Zarządu Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów z Kol. Grażyną Strózik - jej Przewodniczącą, jak również Koleżanki i Kolegów Przewodniczących Oddziałowych SEiR oraz Kół Emerytów i Rencistów. Gościnnie przyjęła nas wszystkich w pięknym Nałęczowie Kol. Bożena Żardecka - Dyrektor Sanatorium ZNP. Jubilaci oraz osoby zasłużone dla Okręgowej Sekcji EiR otrzymali z rąk Kol. Celiny Stasiak - Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP- pamiątkowe dyplomy uznania za swoją działalność na rzecz Związku oraz symboliczne upominki. Goście natomiast zostali obdarowani przez przedstawicieli Sekcji pamiątkowymi obrazami autorstwa Kol. Marii Jędryczkowskiej - Wiceprzewodniczącej Okręgowej SEiR. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dyżur eksperta
Koleżanko i Kolego!

Przyjdź do ZNP! Pomożemy Ci w drodze do awansu zawodowego:
- przybliżymy aktualne przepisy,
- dobierzemy Twoją dokumentację do wymagań zgodnie z rozporządzeniem,
- przybliżymy procedury egzaminu i rozmowy kwalifikacyjnej

Szczegółów szukaj tutaj.
INFOLINIA DLA WYCHOWAWCY
Jeśli jesteś nauczycielem i Twój uczeń sprawia problemy wychowawcze, coś złego dzieje się w jego domu; podejrzewasz, że jest ofiarą bądź sprawcą przemocy, albo boisz się, że sięga po narkotyki? Potrzebujesz wsparcia, porady? Dzwoń pod numer 0 801 800 967.
Strona 28 z 28 << < 25 26 27 28

Warto

Zarząd

Głos
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006