Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Thursday, October 20, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Stanin
12.10.2016 r. w Zespole Szkół w Staninie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Nauczycielom Tajnego Nauczania z terenu Gminy Stanin.
Poświecenia tablicy dokonał proboszcz Parafii w Staninie ks. Zygmunt Głębicki, który wczesniej celebrował mszę świętą.
Odsłonięcia tablicy dokonali: Krzysztof Kazana - Wójt Gminy Stanin, Adam Sosnowski - Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, Cecylia Goławska - wieloletnia Przewodnicząca Koła SEiR w Staninie.
Uroczystość zgromadziła przedstawicieli samorządów, emerytowanych nauczycieli, młodzież.
Inicjatorami upamiętnienia nauczycieli TON z terenu Gminy Stanin byli: Sekcja Emerytów i Rencistów w Staninie, Zarząd Oddziału ZNP w Łukowie. Inicjatywa Związku spotkała się z aprobatą władz Gminy Stanin na czele z Panem Wójtem Krzysztofem Kazaną. Władze Gminy ufundowały tablicę,
Uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Staninie pod kierownictwem Pani Jolanty Skwarek oraz zespół ludowy Jarzębina Czerwona ze Stanina.
Zdjęcia zobacz tutaj
Pikieta 10-10-2016
10 października br. we wszystkich miastach wojewódzkich odbyły się pikiety zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem: „NIE dla CHAOSU W SZKOLE”. W pikiecie pod Urzędem Wojewódzkim w Lublinie udział wzięło ok. 800 uczestników: nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.
Do manifestujących wyszedł Pan Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, na ręce którego złożona została petycja adresowana do Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, zawierająca żądania wstrzymania szkodliwej reformy edukacji, wstrzymania likwidacji gimnazjów oraz działań zmierzających do całkowitej destrukcji systemu oświaty i ideologizacji szkoły.
Uczestnicy manifestacji zaapelowali o podjęcie rzeczywistych działań do wspólnego wypracowania jak najlepszych rozwiązań w zakresie zmian programowych i organizacyjnych, doskonalenia systemu edukacji, opieki i wychowania, tworzenia równych szans edukacyjnych, dostosowania systemu kształcenia i doskonalenia nauczycieli do wyzwań współczesnej szkoły, finansowania zadań edukacyjnych oraz kształtowania wynagrodzeń pracowników oświaty.
W trakcie manifestacji głos zabrali nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszyscy w swoich wystąpieniach wyrazili ogromne obawy związane z: utratą pracy przez nauczycieli i pracowników administracyjnych likwidowanych gimnazjów, brakiem nowej podstawy programowej i merytorycznej dyskusji na temat proponowanych zmian, zbyt szybkim tempem wprowadzanych zmian, jak również wysokimi kosztami reformy do poniesienia przez organy prowadzące.
Projektowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma ustroju szkolnego ma charakter rewolucyjny. Połączeni wspólną troską o dobrą edukację młodego pokolenia Polaków opowiadamy się za racjonalnym i odpowiedzialnym doskonaleniem systemu oświaty – podsumował przedstawione stanowiska Adam Sosnowski, Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP i podziękował wszystkim uczestnikom za mobilizację i udział w manifestacji.
Zdjęcia z pikiety zobacz tutaj.
Posiedzenie Zarządu Okręgu Lubelskiego i narada Prezesów Oddziałów
22 września 2016 r. w Lublinie odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP
Porządek obrad:
1.Informacja o przebiegu prac nad zmianami w systemie edukacji.
2.Analiza sytuacji kadrowej w placówkach oświatowych.
3.Regulaminy wynagradzania nauczycieli, waloryzacja płac pracowników niepedagogicznych.
4.V edycja Dni Majdanka pod hasłem „Nauczyciele – Nauczycielom Ofiarom Majdanka”- przygotowania.
5.Zatwierdzenie wniosków o nadanie odznaczeń związkowych.
6.Aktualne sprawy związkowe i oświatowe.
Po posiedzeniu Zarządu prezesi oddziałów Okręgu Lubelskiego ZNP spotkali się na naradzie poświęconej reformie systemu edukacji oraz planowanym działaniom ZNP dotyczącym zmianom ustroju szkolnego.
W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Kol. Grzegorz Gruchlik – wiceprezes Zarządu Głównego ZNP i Pani Teresa Misiuk – Kurator Oświaty w Lublinie.
Naradę rozpoczął prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Kol. Adam Sosnowski przybliżając zebranym tematykę spotkania. Następnie Pani Kurator Teresa Misiuk przedstawiła główne zagadnienia dotyczące reformy oświaty pt”Dobra zmiana”, zwracając uwagę na konieczność prowadzenia skutecznego dialogu z partnerami społecznymi, w celu bezkonfliktowego wprowadzania zmian. Pani Kurator wielokrotnie wyraziła gotowość do rozmów i spotkań z przedstawicielami związków zawodowych i samorządowcami. Zapewniła również, że będzie skutecznie interweniowała tam, gdzie będzie dochodziło do łamania prawa oświatowego.
Kol. Grzegorz Gruchlik przedstawił stanowisko ZNP dotyczące wprowadzanych zmian, odniósł się do niepokojów społecznych wynikających z w/w reformy, niepokojów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi związanych z obawą utraty pracy.
W dalszej części debaty prezesi oddziałów Okręgu Lubelskiego ZNP pytali Panią Kurator Teresę Misiuk o szczegóły reformy, wyrażali swoje niepokoje, prosili o pomoc i interwencję w ważnych dla uczniów i nauczycieli sprawach dziejących się w ich placówkach, a ich zdaniem sprzecznych z założeniami reformy i priorytetami na ten rok Kuratora Oświaty w Lublinie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Niedobra zmiana w edukacji
Szczegóły inicjatywy znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP.
Apel do minister edukacji

Treść apelu znajdziesz TUTAJ
Tu i teraz - Widzę, słucham, pytam
Zapraszamy do zapoznania się z audycją Telewizji Lublin 3 wyemitowaną 5 września 2016. Gościem audycji był między innymi Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Kol. Adam Sosnowski. Audycję znajdziesz TUTAJ.

NIE dla chaosu w szkole

Szczegóły akcji na stronie internetowej Zarządu Głównego ZNP
Ranking systemów oświaty

Warto się zapoznać z infografiką obrazującą kondycję polskiej oświaty na tle innych krajów. Materiał zamieszczony na portalu Onet znajdziesz TUTAJ
List otwarty ZNP do Rodziców i Nauczycieli
Szanowni Rodzice i Nauczyciele
W związku z zapowiadanymi przez MEN zmianami istniejącego w Polsce systemu oświaty zachęcamy do lektury listów otwartych Związku Nauczycielstwa Polskiego.


List otwarty do Rodziców List otwarty do Nauczycieli

Negatywne konsekwencje „dobrej zmiany”
Negatywne konsekwencje „dobrej zmiany”

– Na każdą placówkę wskazaną do zmiany trzeba będzie wydać około miliona złotych – mówi Antoni Pawlak z Urzędu Miasta w Gdańsku.

Więcej czytaj na stronie internetowej Zarządu Głównego ZNP

Planowane zmiany w systemir oświaty - prezentacja
Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP publikuje prezentację przygotowaną przez Zespół Polityki Edukacyjnej ZG ZNP dotyczącą planowanych zmian w systemie oświaty. Prezentację znajdziesz tutaj.


Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>

Warto

Zarząd

Głos
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006