Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Monday, May 29, 2017
Druki do sprawozdania finansowego
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Żądamy referendum!

Szkolenie Zakopane 2017
Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP w dniach 11-14.05.2017r. w Nauczycielskim Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Zakopanem zorganizował szkolenie wyjazdowe dla członków Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Prezesów Oddziałów i Ognisk ZNP oraz Przewodniczących Oddziałowych Komisji Rewizyjnych.
Łącznie w szkoleniu wzięło udział 116 działaczy ZNP z województwa lubelskiego.
Kol. Adam Sosnowski - Prezes Okręgu Lubelskiego otworzył szkolenie witając uczestników. Wyraził swoje zadowolenie z wysokiej frekwencji.
Powitał zaproszonych gości: Kol. Grzegorza Gruchlika - Wiceprezesa Zarządu Głównego ZNP, Kol. Kazimierza Matusiaka - Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej, Pana Dariusza Kutę - dyrektora Nauczycielskiego Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Zakopanem, Pana Krzysztofa Stradomskiego - radcę prawnego Zarządu Głównego ZNP, Pana Marka Kasperka - radcę prawnego Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pana Jerzego Kolejko - Kierownika Regionalnego Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej.
Pan Dariusz Kuta jako gospodarz ośrodka powitał wszystkich przybyłych na szkolenie wyrażając nadzieję na owocne obradowanie i udany wypoczynek. W krótkim zarysie opowiedział historię obiektu.
Uprawnienia emerytalne w świetle obowiązujących przepisów prawnych omówił Pan Marek Kasperek. Zagadnienie prawne zostały przedstawione w trzech blokach tematycznych: emerytura związana z wiekiem- powszechny wiek emerytalny; emerytura na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela; emerytura na podstawie art. 184 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Pan Jerzy Kolejko zabrał głos na temat ubezpieczeń. Zachęcając do współpracy prezesów oddziałów z Nauczycielską Agencją Ubezpieczeniową przedstawił korzystne oferty dla członków związków.
Kolejnym prelegentem była Kol. Anna Marcinkowska - Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Omówiła zasady prawidłowego konstruowania uchwał oddziałów ZNP oraz uwagi pokontrolne po przeprowadzonych wizytach instruktażowo- kontrolnych
w oddziałach. Kol. Kazimierz Matusiak zabrał głos w sprawie prawidłowego rozliczania delegacji. Szczegółowo omówił zasady dotyczące przysługującej diety w czasie podróży służbowej.
W kolejnym dniu szkolenia - 13.05.2017r. Kol. Grzegorz Gruchlik- wiceprezes Zarządu Głównego ZNP przedstawił aktualne sprawy związkowe i oświatowe. Zreferował propozycję MEN w sprawie zmian w ustawie Karta Nauczyciela.
Pan Krzysztof Stradomsk i- radca prawny Zarządu Głównego ZNP omówił zadania i uprawnienia oddziału ZNP w ruchu służbowym. Szczególną uwagę poświęcił zastosowaniu prawa oświatowego, KN, UoSO i przepisom wprowadzającymi Prawo Oświatowe.
Kol. Włodzimierz Kosior - wiceprezes Okręgu Lubelskiego ZNP zrelacjonował przebieg seminarium polsko - francuskiego nauczycielskich związków zawodowych: ZNP- SNES.
Na zakończenie szkolenia Kol. Adam Sosnowski omówił aktualne problemy związkowe i oświatowe w okręgu: analiza akcji strajkowej, analiza zebranych podpisów pod ogólnopolskim referendum. Krótko nakreślił kolejne działania okręgu w bieżącym roku szkolnym.
Dokonał podsumowania szkolenia dziękując wszystkim za przybycie
i aktywne uczestnictwo. Zdjęcia zobacz tutaj.
Pani premier, obiecała Pani!

Clip znajdziesz tutaj
.
Dlaczego teraz referendum szkolne?

.
Złożyliśmy ponad 910 tys. podpisów w Sejmie!

Szczególy na stronie Zarządu Głównego ZNP
.
Nauczyciele sami sfinansują „podwyżki”

STRAJK KROK PO KROKU

List Prezesa ZNP do Rodziców

Cały list najdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
ZNP dementuje

Koleżanki, Koledzy!
Nie było żadnych ustaleń dot. płac nauczycieli i nowego systemu wynagradzania! Dementujemy dzisiejsze doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej"!
Związek Nauczycielstwa Polskiego dementuje przedstawione w mediach informacje o rzekomym podsumowaniu prac grup roboczych, a także dokonania jakichkolwiek ustaleń. Fakt ten jest przykładem dezinformowania opinii publicznej!
Polecamy informację ZNP o przebiegu wczorajszego posiedzenia grupy roboczej w ministerstwie edukacji: TUTAJ
OPINIA ZNP: TUTAJ .
Pozdrawiam, Magdalena Kaszulanis, Rzeczniczka prasowa ZNP

List prezesa ZNP do pracowników oświaty

Szczegóły na stronie Zarządu Głównego ZNP
List rodziców do strajkujących pracowników

Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>

Warto

Głos

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.